Rajoni - Bota

Tragjedi në Greqi, dy alpinistë humbin jetën nga orteku në Malin e Olimpit, me profesion ishin mjekë

GREQI

Një  tragjedi ka ndodhur këtë  të  enjte në  Greqi teksa dy alpinistë  kanë  gjetur vdekjen në malin e famshëm të Olimpit.

Alpinistët u goditën nga orteku i dëborës teksa po ngjiteshin me një grup tjetër. Në borë ngecën tre prej tyre, teksa dy tashmë janë të vdekur kurse i treti mundi të shpëtojë, por po punohet për ta nxjerrë nga vendi ku ka ngecur.

Mësohet nga mediat greke se dy viktimat e moshës 47 dhe 52 vjeç ishin mjekë në Larisa, por duket e aventura në Olimp i ka marrë jetën.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker