Aktualitet

Tragjedi në Lojërat Olimpike të ‘Tokio 2020’. Atletja goditet nga çekiçi, ndërron jetë në vend

Tragjedi në Lojërat Olimpike të ‘Tokio 2020’. Atletja goditet nga çekiçi, ndërron jetë në vend.

Një ngjarje e trishtë ka përfshirë Lojërat Olimpike. Atletja 19-vjeçare kubaneze Alegna Osorio ka ndërruar jetë pas dëmtimeve të shumta që pësoi në kokë, pas një incidenti që pati gjatë stërvitjes, ku u godit në kokë nga topi i çelikut që përdoret në garë.

Osorio ka qenë një talente në këtë disiplinë sportive, e katërta në Olimpiadën për të rinj në vitin 2018 dhe medalje bronzi në Lojërat Panamerikane U-20 dy vite më parë në disiplinën e hedhjes së çekiçit.

Kjo ngjarje e rëndë ka bërë bujë edhe në Tokio, pasi atletja amerikane Gwen Berry e ka kujtuar kubanezen përmes një mesazhi në rrjetet sociale. Organizatorët janë munduar ta minimizojnë këtë ngjarje.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker