Sport

Tragjedi në ndeshjen Lorient-Rennes, humb jetën 38-vjeçari nga goditja në kokë

Një ngjarje e dhimbshme është regjistruar ditën e sotme në ndeshjen e Ligë 1 në Francë, më saktë gjatë ndeshjes mes Lorient dhe Rennes.

Një nga punëtorët e fushës të klubit të Lorient u godit në kokë nga disa shtylla pas portave ku ishin dritat.

Menjëherë pas kësaj, ndërhynë stafet mjekësore, të cilat i dhanë ndihmën e parë, duke e dërguar më pas drejt spitalit. Megjithatë nga aty ka ardhur edhe lajmi i keq, teksa personi 38-vjeçar, baba i tre fëmijëve, ka ndërruar jetë.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker