Aktualitet

U fut për t’u larë me një grup shoqesh, mbytet një e mitur në lumin Devoll

Një e mitur me iniciale G.K. është mbytur pasditen e sotme në Lumin Devoll pasi ka shkuar për t’u larë bashkë me një grup tjetër të moshave 15-vjeç.

Ka qenë policia që ka nxjerr trupin e saj të pajetë. Ndërkohë që grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

“Në fshatin Fermë Partizani, në lumin Devoll, një grup femijesh të moshës 14-15 vjeç kanë shkuar për t’u larë në lumë, shtetasja G.K është futur për t’u larë dhe për pasojë është mbytur.

Punonjesit e policisë pasi kontrolluan në lumë, gjetën dhe nxorrën trupin e pajetë. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker