Vora News

Ulje temperaturash dhe reshje shiu, mësoni si do të jetë moti në muajin Dhjetor

Kjo e hënë riktheu vranësirat dhe shiun në disa zona të vendit gjatë paradites. Por sipas meteorologëve muaji dhjetor do të vijë me rritje të temperaturave të shoqëruar reshje përgjatë javës së parë.

“Kthjellime dhe vranësira të pakta sot dhe nesër, por mot i ftohtë, pasi temperaturat ulen deri në 5 apo 6 gradë nën zero. Por duke filluar nga mes java kemi rritje të temperaturave për pasojë edhe prezencë të vranësirave dhe reshjeve të shiut në pjesën më të madhe të vendit”, u shpreh meteorologia Adiola Bani.

Sipas sinoptikanëve, java e parë e dhjetorit do të shoqërohet me erë dhe dëborë në zonat malore.

“Vetëm në zonat e thella malore do ketë reshje dëbore. Presim gjithashtu forcim të parametrit të erës pas ditës së mërkurë duke sjellë det të trazuar.”

Temperaturat minimale do te luhaten nga -3, – 4°C mëngjesi deri 14°C pas mesditës.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker