Shëndeti

Ushqimet ju ndihmojnë të humbni në peshë

Nëse dëshironi të humbni peshë pa hequr dorë nga ushqimet mes vakteve, ka disa mënyra për ta bërë këtë shëndetshëm. Më poshtë ju parqesim ushqimet që do ju japin ndjesinë e ngopjes dhe për më tepër ato kanë shumë pak kalori.

1-Vezë të ziera

Konsumimi i një veze të zier ju jep idenë se keni ngrënë një vakt të tërë.

2-Kokoshka

Ju sugjerojm të zëvendësoni patatinat me kokoshkat. Ato janë të lehta dhe përmbajnë protetina dhe shumë vitamina, si përshembull kalciumin, vitaminën A dhe K. Mundohuni të mos përdorni kripën apo sheqerin me kokoshkat pasi ato shtojnë kaloritë.

3-Çokollatë e zezë

Çokollata e zezë, jo vetëm ndihmon në humbjen e peshës, por ka edhe shumë përfitime shëndetësore. Ajo ul nivelin e kolesterolit dhe rrezikun e sëmundjeve të zemrës. Ajo gjithashtu ul ndjesinë e urisë.

4-Kosi

Kosi përmban shumë proteina. Ju jep një ndjesi ngopjeje dhe ka pak kalori. Kosi pa yndyrë do të ishte zgjedhja e duhur.

5-Frutat e thata

Frutat e thata janë të pasura me yndyrna të pangopura, omega-3, fibra dhe vitaminë. Përfshirja e tyre në dietën tuaj mund të nxisë humbjen e peshës

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker