Aktualitet

Vaksinimi në vend/ Mësohet se cila kategori do të marrë dozat e para në fundjavë

Gjatë kësaj fundjave do të nisë vaksinimi i operatorëve turistikë, shkruan abcnews.alProcesit të vaksinimit masiv do t’i nënshtrohet kështu të gjithë punonjësit e shërbimeve në sektorin e turizmit. Një vendim i tillë vjen për të bërë të mundur imunizimin që do të sjellë funskionimin e plotë të këtij sektori gjatë verës.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker