Aktualitet

Viti i Ri në shtëpinë e re’/ Rama inspekton rindërtimet në Zall-Herr

Kryeministri Edi Rama, së bashku me Kryebashkiakun Erion Veliaj, pasditen e sotme kanë inspektuar shtëpitë që janë ndërtuar në Zallherr, pas tërmetit të 26 nëntorit.

Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale Rama u ka dorëzuar çelësat e shtëpive Hiqmet Kodrës e Pjetër Zmalajt, ndërkohë që u ka dhënë dhe dhurata për Vit të Ri fëmijëve tyre.  Si gjithmonë nuk kanë munguar as shakatë që Kryeministri ka bërë edhe kësaj radhe.  Në një prej shtëpive firmën e ka hedhur burri por Rama ia ka dhënë letrat gruas.

“Po po këtë se merr ti Hyshmet po e merr gruaja, firma është e jotja pasaporta është e gruas“, tha Rama.

Ndërsa u ka dhënë dhuratat 2 fëmijëve të familjes kryeministri u ka rekomanduar dhe një fëmijë të tretë duke kujtuar këtu bonusin që përfitojnë.

2 fëmijë i keni pse bëni një të tretë se i treti vjen me 1200 000 lekë me vete se kështu e ka bonusi”- tha kryeministri i cili shkaktoi të qeshura.

Rama krahas videos së ndarë në rrjete sociale shkruan se familja e Hiqmet Kodrës e Pjetër Zmalajt dhe plot 1000 të tjera do ta gëzojnë Vitin e Ri në shtëpinë e re.

” Zallherr, Pranë familjeve që vazhdojnë të kthehen në shtëpitë tyre, pas fatkeqësisë së 26 nëntorit, ku humbën gjithçka teksa sot kanë shtëpi më të bukura, më të forta e më të mëdha se ato që humbën familjet e Hiqmet Kodrës e Pjetër Zmalajt dhe plot 1000 si ato do ta gëzojnë Vitin e Ri në shtëpinë e re.”- shkruan Rama.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker