Aktualitet

Vriten tre policë në Francë/ Shkuan të ndihmonin një grua nga dhuna e bashkëshortit

Tre xhandarë vdiqën dhe një i katërt u plagos gjatë një ndërhyrjeje në fshatin francez Saint-Just. Ushtria ishte thirrur pak pas mesnatës për të ndihmuar një grua e cila, për t’i shpëtuar dhunës së bashkëshortit të saj, kishte gjetur strehë në çatinë e një shtëpie. Kur arritën policët, burri, 48 vjeç, hapi zjarr ndaj tyre.

Oficerët iu afruan shtëpisë pak pas mesnatës dhe u vunë në shënjestër nga të shtënat me armë. Njeriu i armatosur fillimisht qëlloi dhe vrau një oficer dhe plagosi një tjetër para se të vinte zjarrin në shtëpi. Sipas zyrës së prokurorit Clermont-Ferrand, dy oficerë të tjerë u qëlluan dhe u vranë.
g
Gruaja arriti të shpëtohej. “Po merren masa më të mëdha në lidhje me rrezikun e individit”, tha një burim pranë hetimit. Duket se personi i armatosur është i njohur për autoritetet për akuzat në lidhje me çështjet e kujdestarisë së fëmijëve. Zjarrfikësit gjithashtu shkuan në vendin e ngjarjes duke u përpjekur të kontrollojnë zjarrin.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker