Sport

Vuante nga një sëmundje e rëndë, ish-futbollisti shuhet në moshë të re

Bota e futbollit është në zi, kjo pasi është larguar nga kjo jetë, ish-lojtari i njohur senegalez, Papa Bouba Diop.

Ish-futbollisti i kombëtares senegaleze, ka ndërruar jetë në moshën 42 vjeçare.

Ai vuante nga një sëmundje e rëndë, e betejën më të rëndësishme të jetës nuk ia doli dot t’a fitonte.

Diop la gjurmë në kombëtaren e tij, ndersa do të kujtohet për golin në takimin Senegal-Francë (1-0), e cila vlente për ndeshjen hapëse të Kupës së Botës 2002.

Në rang klubesh, Diop është aktivizuar për ekipe si: Grasshopers, Lens, Fulham dhe AEK.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker