Aktualitet

Zbardhet ngjarja/ Polici vrau pa dashje vajzën dhe më pas qëlloi mbi veten

Policia e Kosovës ka zbardhur ngjarjen tronditëse të ndodhur një ditë më parë në Prizren, ku babë e bijë u gjendën të vrarë me armë zjarri.

Sipas medieve të Kosovës që citojnë burime nga hetimet, Sali Mazreku 52 vjeç, efektiv i policisë dyshohet ka vrarë aksidentalisht të bijën 21 vjeç me armën e shërbimit.

Në këto kushte ai ka qëlluar veten. Ngjarjen e rëndë e konfirmoi edhe kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Admir Shala. 

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker