Vora News

  January 28, 2023

  Edi Rama:Bërxulli me një shkollë me kushte optimale

  Postimi: 🏫 👩🏻‍🏫👨‍🏫Kjo është shkolla 9-vjeçare “Bërxullë” në Vorë me mjedise moderne, sipas standardeve më të larta europiane për 361…
  December 30, 2022

  200 mijë lekë në muaj për gratë kryefamiljare, këto janë kategoritë që përfitojnë nga “Pakoja e Madhe” e qeverisë shqiptare

  Gratë kryefamiljare do të jenë mes kategorive që përfitojnë nga “Pakoja e Madhe” e qeverisë shqiptare, ku deri në ditët…
  December 14, 2022

  Kryebashkiaku Arbana mirëpret Shefin e delegacionit të BE-së dhe ambasadorët, për inagurimin e dy godinave arsimore në Shijak.

  Kryebashkiaku Arbana mirëpret Shefin e delegacionit të BE-së dhe ambasadorët, për inagurimin e dy godinave arsimore në Shijak. Sot në…
  November 24, 2022

  Zyrtarizohet kandidati i parë i PD-së së drejtuar nga Alibeaj, për zgjedhjet e 14 majit

  Pas dështimit të negociatave mes palëve në PD për daljen me një kandidat të përbashkët, grupimi i Alibeajt duket se…
  July 13, 2022

  Ekstremisti fetar nga Lezha shpallet në kërkim ndërkombëtar, postonte video radikale në rrjete sociale

  Luigj Marku, 39-vjeçari, i cili bën thirrje ekstremiste në rrjetin social Tik-Tok është shpallur në kërkim ndërkombëtar. Sipas Oranews, Antiterrori…
  June 11, 2022

  Skandal/ Ndodh edhe këtë vit, publikohet teza e provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë

  Edhe këtë vit teza e provimit të Maturës Shtetërore ka dalë jashtë institucioneve ku po zhvillohet provimi. Teksa  33 mijë…
  June 1, 2022

  Një kënd i ri lojrash është hapësira më e re për fëmijët në Vorë

  Ditën e sotme, fëmijët e festuan 1 qershorin në këndin e ri të lojrave, hapësirë e munguar prej vitesh kushtuar…
  March 24, 2022

  Nga sot zyrtarisht kryetar i bashkisë Vorë, Blerim Shera

  Ditën e sotme ka marrë zyrtarisht detyrën e kryetarit të bashkisë Vorë, Blerim Shera, kandidati i cili fitoi bindshëm në…
  February 20, 2022

  Kandidati socialist Blerim Shera vazhdon fushatën nga Preza.

  Takimi i rradhës për fushatën e zgjedhjeve të 6 marsit u zhvillua në Prezë, ku pjesëmarrës ishin kandidati i partisë…
  February 17, 2022

  Prefekti i Tiranës z.Afrim Qendro, për Blerim Sherën

  Prefekti i Tiranës, z. Afrim Qendro ka postuar në llogarinë e tij një shkrim për kandidatin e partisë socialiste për…

  Reklama

  Për hapësire reklame na kontaktoni në numrin: +355 69 939 7098

  Show Biz

   October 4, 2021

   Fejohet me biznesmenin në SHBA këngëtarja shqiptare (FOTO)

   Këngëtarja e njohur, Barbana Dini, është fejuar. Thuhet se personi që i ka “rrëmbyer” zemrën është një shqiptar që jeton…
   July 23, 2021

   Rama takon Dua Lipën në Tiranë: Çfarë çike, të rrojë e të mbretërojë 100 vjet në fronin ku është ulur

   Kryeministri Edi Rama ka pritur në Tiranë artisten shqiptare me famë ndërkombëtare Dua Lipa. Përmes një statusi në rrjetet sociale,…
   July 19, 2021

   Fjolla Morina arrestohet në Prishtinë

   Ka përfunduar në prangat e Policisë së Kosovës mëngjesin e së hënës këngëtarja e njohur shqiptare Fjolla Morina. Telegrafi mëson…
   July 18, 2021

   Aleksia reagon për herë të parë pasi Romeo u kap mat me një vajzë bionde

   Romeo Veshaj dhe Aleksia Peleshi kanë qenë në qendër të vëmendjes për shkak se janë përfolur se kanë nisur një…
   July 12, 2021

   Aurela Gaçe sot koncert te sheshi “Skënderbej”, nesër Elita 5, Veliaj: Mbrëmjet në Tirana Fan Zone s’kanë përfunduar

   Edhe pas Europianit, sheshi “Skënderbej” do vijojë të jetë qendër e festimeve. Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj fton qytetarët që…
   July 4, 2021

   ‘Fshehurazi’ bëhet pjesë e audicioneve/ Njihuni me vëllain e vogël të Mevlanit: E ka marr vesh plaka që ti je këtu?

   ‘Për’Puthen on Tour’, show veror ka mbyllur audicionet e hapura në qytetet më të mëdha në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni dhe…
   June 25, 2021

   Ermal Meta zgjedh Shqipërinë për koncertin e parë pas pandemisë/ Biletat falas në “Air Albania”, zbulohet data e eventit

   Ermal Meta, këngëtari shqiptar me famë ndërkombëtare në Itali, ka zgjedhur që koncertin e tij të parë pas pandemisë, ta…
   June 25, 2021

   Liani mbaroi kopshtin dhe mami Vesa nuk mund t’i mbajë lotët

   Lian ka përfunduar kopshtin dhe mami Vesa është më e emocionuara. Këngëtarja ka ndarë disa foto me urimet e shokëve…
   March 25, 2021

   Pas ceremonisë përrallore në Maldive, Fjolla Morina dënohet me 6 vite burg

   Fjolla Morina, e akuzuar për trafikim armësh dhe lëndësh narkotike është dënuar me 6 vite burg! Morina është kapur nga…
   March 24, 2021

   Si e bëri për vete Shkëlzen Jetishi “Miss Gjakovën”?

   Shkëlzen Jetishi, për të gjjthë i njohur si Xeni, është një nga këngëtarët e mirënjohur të muzikës popullore në vend,…

   Reklama

   Për hapësire reklame na kontaktoni në numrin: +355 69 939 7098

   Kuriozitet

    October 14, 2021

    A do të ndryshojë ora sivjet? Vjen më në fund njoftimi zyrtar

    Përfundimisht ora do të ndryshojë të Dielën, 31 Tetor 2021. Pra, ne duhet t’i kthejmë orët një orë mbrapa. Të…
    October 11, 2021

    Misteri i pandemisë Covid, fillesat para 9 vitesh në trupin e një minatori kinez

    Origjina e pandemisë Covid-19 mbetet një mister, pavarësisht hulumtimeve nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, e cila thekson se virusi është…
    October 2, 2021

    Dhimbje të forta në bark, tmerrohen mjekët: I gjejnë një kilogram gozhda në stomak!

    Një burri nga Lituania, mjekët i hoqën nga stomaku më shumë se një kilogram gozhda e vida, raportojnë mediat lokale.…
    October 1, 2021

    Zbulohet gjendja e legjendës, Michael Schumacher

    Që nga aksidenti i afro 8 viteve më parë, familja e legjendës Michael Schumacher ka qënë e rezervuar përballë mediave.…
    September 27, 2021

    A do të ndodhë më ndryshimi i orës në tetor?

    Në Mars 2019, Parlamenti Evropian votoi në favor të shfuqizimit të ndryshimeve sezonale dhe caktoi vitin 2021 si afat final…
    September 27, 2021

    Keni pyetje për vaksinat antikovid? Ja ku i keni të gjitha përgjigjet!

    Pandemia është ende tema kryesore e bisedave në shoqërinë tonë. Vaksina duket se e “çliroi” botën nga frika se gjendja…

    Reklama

    Për hapësire reklame na kontaktoni në numrin: +355 69 939 7098

    Reklama

    Për hapësire reklame na kontaktoni në numrin: +355 69 939 7098

    Back to top button

    Adblock Detected

    Please consider supporting us by disabling your ad blocker