Aktualitet

Gramsh/Reshje dëbore në pranverë

Duket se temperaturat janë ulur ndjeshëm krahasuar me ditët që lamë pas.Gazetari Shkëlzen Henkoja raporton se në lartësinë mbi 1000 metra mbi nivelin e detit ka pasur reshje dëbore. Pamjet që po shihni vijnë nga fshati Rovje në Gramsh ku pranvera ka lulëzuar e gjelbërimin po e mulojnë flokët e dëborës
Sipas banorëve të zonës ka vite që ky fenomen natyror nuk ka ndodhur,të trembur me uljen e temperaturës e frikës së ngricave mund tu demptojnë vreshtat me dryrë ftutore të cilët sapo kanë celur lulet
E gjithë Shqipëria është përfshirë nga një mot i paqëndrueshëm këtë javë me rrebeshe shiu dhe ulje temperaturash. Sinoptikanët janë shprehur se muaji Prill do të mbyllet me mot tipik pranveror.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button