Art

Arrestohet kryetari i Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla

Arrestohet kryetari i Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla

Lefter Alla, kryetar i Bashkisë së Bulqizës është vënë në prangat e policisë pasditen e sotme. Raportohet se ai është…
Luizi nominohet sërish për të lënë shtëpinë e BBV, kush janë katër banorët e tjerë

Luizi nominohet sërish për të lënë shtëpinë e BBV, kush janë katër banorët e tjerë

Këngëtari Luiz Ejlli është sërish mes pesë të nominuarve për të lënë shtëpinë e Big Brother Albania këtë javë. Luizi…
Mirush Kabashi i prek të gjithë me poezinë prekëse

Mirush Kabashi i prek të gjithë me poezinë prekëse

Mirush Kabashi është i ftuari i parë i emisionit “Shqiptarët për Shqiptarët” për këtë të shtunë. Me një interpretim të…
Ekspozitë në Shijak/Elton Arbana mbështet fëmijët e talentuar në pikturë.

Ekspozitë në Shijak/Elton Arbana mbështet fëmijët e talentuar në pikturë.

Qendra Kulturore e Fëmijëve Shijak sot organizoi ekspozitën “Artisti i ri” me krijimet artistike të nxënësve të shkollave 9-vjeçare të…
Escobar mbërrin në Kryeministri, takohet me Ramën

Escobar mbërrin në Kryeministri, takohet me Ramën

Kujtojmë se Escobar më herët u takua me ministren për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaccka dhe kryetarin e…
Kryebashkiaku Arbana reagon ndaj gazetares së Top Channel: Mos shtrembëro të vërtetën!

Kryebashkiaku Arbana reagon ndaj gazetares së Top Channel: Mos shtrembëro të vërtetën!

Pas një kronike të shfaqur në edicionin informativ të Top Channel për një familje që pretendon se bashkia Shijak nuk…
Francë, flamur i madh do të valëvitet nga Kulla Eiffel në shenjë të organizimit të Olimpiadës 2024

Francë, flamur i madh do të valëvitet nga Kulla Eiffel në shenjë të organizimit të Olimpiadës 2024

Të dielën, një flamur i madh do të valojë nga Kulla Eiffel, për të cilën organizatorët olimpikë në Paris theksojnë…
Kush është 17-vjeçari shqiptar që u shpall kampion noti në tre shtete

Kush është 17-vjeçari shqiptar që u shpall kampion noti në tre shtete

Dalvin Elezi është shpallur kampion noti në tre shtete: Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni e Veriut. 17-vjeçari nga Durrësi rrëmbeu vendin…
LAJMI I FUNDIT/ 3 të vdekur në Kosovë, dyshohet se janë nga Shqipëria

LAJMI I FUNDIT/ 3 të vdekur në Kosovë, dyshohet se janë nga Shqipëria

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Raçë të Gjakovës në Kosovë. Express raporton se nga…
Back to top button