Show Biz

Rama takon Dua Lipën në Tiranë: Çfarë çike, të rrojë e të mbretërojë 100 vjet në fronin ku është ulur

Kryeministri Edi Rama ka pritur në Tiranë artisten shqiptare me famë ndërkombëtare Dua Lipa. Përmes një statusi në rrjetet sociale, Rama uron atë të rrojë e të mbretërojë 100 vjet në fronin ku është ulur. Ai shprehet se brenda tij ka mbetur gjurma e vajzës së mençur, të edukuar e modeste si të ishte askushi.

“DUA LIPA që ka kapur qiellin e botës muzikore s’ka nevojë për asnjë koment, ndërsa një koment për Duan që pata kënaqësinë të njoh, unë dua ta ndaj me ju.

Uroj që ajo të rrojë e të mbretërojë 100 vjet në fronin ku është ulur, po brenda meje mbeti gjurma e vajzës së mençur, të edukuar e modeste si të ishte askushi, e cila është me siguri krenaria e lumturia e prindërve dhe e krejt familjes së saj, pikërisht sepse çka i takon botës nga ylli i muzikës, nuk ka prekur asnjë fije atë çka u takon atyre nga vajza e tyre. Çfarë çike”, shkruan Rama.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button