Sport

Vora në festë:Sot qyteti Vorës do të përurojë stadiumin e ndërtuar në kohë rekord falë financimit të Bashkisë Vorë dhe FSHF

Vora në festë! Sot në orën 13:00, qyteza buzë autostradës Tiranë-NDurrës, do të përurojë stadiumin e ndërtuar në kohë rekord falë financimit të Bashkisë Vorë dhe FSHF-së.

Në 14:00 do të luhet ndeshja e javës së pestë për Grupin A të Kategorisë së Dytë, Vora-Valbona, ndërsa më parë do të bëhet inaugurimi i stadiumit, ku do të marrin pjesë personalitetet më të larta të zonës dhe drejtues të institucionit të futbollit, por jo vetëm.

Pak orë përpara përurimit të stadiumit, do të ketë edhe një koncert të organizuar nga bashkia me pjesëmarrjen e këngëtarëve si Eneda Tarifa, Mirjeta Mema, Zaim Hasrama, Besnik Shateli, Bledar Sejko, Xhavit Dedej, Devis Kaziu dhe ansambli i këngëve dhe valleve Vorë.

Për herë të parë në histori klubi i futbollit Vora do të ketë një stadium komod dhe të besuarit e Artan Mërgjyshit kërkojnë patjetër fitoren sot me Valbonën.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button