Rajoni - Bota

Tërmeti i fuqishëm ‘shkund’ Turqinë, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 5.2 ka goditur Turqinë lindore. Sipas Institutit Euro-Mesdhetar tërmeti është regjistruar me një thellësi prej 8 km.

Ndërsa bëhet me dije se është pasuar nga një pasgoditje 4.6 Rihter. Ndërkohë nuk dihet nëse ka persona të lënduar apo dëme materiale.

Kujtojmë se Turqia është goditur muaj më parë nga një tërmet i fuqishëm që la pas shumë viktima dhe të plagosur.

voradmin

Misioni i Vora News është informimi i publikut duke u nisur nga disa kritere: depolitizimi, angazhimi për paanësi dhe ndershmëri do të jetë një kategori e re dhe e identifikueshme e gazetarisë ku qëllimi i saj është të sigurojë një analizë të saktë dhe të paanshme të deklaratave, në mënyrë që të korrigjojë perceptimet e gabuara tek audienca dhe të rrisë njohuritë e publikut mbi çështje e rendesishme te aktualitetit. Gazetaria drejt rikthimit tek misioni i saj!
Back to top button